Nowy numer 44/2020 Archiwum

Era nihilizmu

Obecnie w Polsce nastąpiła era pewnego nihilizmu na płaszczyźnie politycznej i społecznej - uważa abp Marian Gołębiewski.

„Ludzie sfrustrowani, rozgoryczeni, właśnie w ten sposób się zachowują, odrzucając wszelkie zasady, wszelkie odniesienia transcendentne. I to jest wielkie niebezpieczeństwo. Święty Tomasz ze swoją filozofią może nas przed tym uratować - mówił podczas święta patronalnego Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu jego wielki kanclerz.

Przemówienie metropolity wrocławskiego zakończyło posiedzenie senatu uczelni 27 stycznia, we wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

Obchody święta Wydziału, a zarazem uroczyste posiedzenie jego Rady, rozpoczął ks. prof. Waldemar Irek, rektor PWT, przypominając słowa bł. Jana Pawła II o wierze i rozumie, które są jak dwa skrzydła prowadzące człowieka ku prawdzie. „Z chwilą, kiedy chcemy zwrócić uwagę tylko na jedno z tych skrzydeł, mamy do czynienia z błędem. Natomiast wtedy, kiedy cieszymy się umysłem oświeconym wiarą – tak, jak w przypadku naszych studiów – mamy nadzieję nie tylko na dojrzałe człowieczeństwo, ale także na to, że staniemy się pomocą dla naszych braci” – mówił rektor.

W auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu wręczono dziś dwa dyplomy doktora habilitowanego i dokonano pięciu promocji doktorskich. Swoje dyplomy odebrało także 22 licencjuszy (licencjat kanoniczny) i 28 magistrantów.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama