Nowy numer 43/2020 Archiwum

Modlitwy w intencji Madzi

Biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak apeluje o modlitwę i pomoc w poszukiwaniach półrocznej Magdy, która we wtorek została porwana w centrum Sosnowca

W najbliższą niedzielę we wszystkich kościołach diecezji na zakończenie Mszy św. zostanie odczytany specjalny komunikat.

„W ostatnich dniach cała Polska, a nade wszystko nasza sosnowiecka diecezja, poruszona została informacją o porwaniu 6 miesięcznej Madzi z Sosnowca. W tym czasie poszukiwań, w które zaangażowane są rożne służby publiczne, rodzina, przyjaciele i ludzie dobrej woli, chciejmy w naszych modlitwach polecać ich wszystkich Bogu. Nie bądźmy obojętni i nie traćmy nadziei na szczęśliwe zakończenie poszukiwań” – pisze w komunikacie bp Grzegorz Kaszak.

W czasie Mszy św. w modlitwach powszechnych lub na zakończenie nabożeństw diecezjanie modlić się będą we wszystkich świątyniach. W intencji zaginionej Madzi modlą się już ludzie młodzi zrzeszeni w ruchach i stowarzyszeniach katolickich. W sumie jest ich kilka tysięcy. Organizują się i wzajemnie przypominają o modlitwie także w sieci internetowej. „Polecajmy wszyscy razem intencję odnalezienia dziewczynki Panu Bogu przez ręce Jego Matki. Niech naszą modlitwą będzie dziesiątek różańca świętego” – apelują młodzi z ruchów i stowarzyszeń diecezji sosnowieckiej na stronie www.smds.pl. Mama zaginionej dziewczynki należy do jednego z ruchów modlitewnych. Do porwania Magdy doszło 24 stycznia około godz. 18.00. Idąca ulicą Legionów młoda kobieta z nieustalonych dotychczas przyczyn straciła przytomność, a gdy się ocknęła, stwierdziła, że z wózka zniknęła jej 6-miesięczna córka.

Cały czas trwają zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. – Policja szuka świadków zdarzenia, my się modlimy, żeby Madzia odnalazła się cała i zdrowa – mówi KAI Marek Nackowski, jeden z redaktorów portalu smds.pl przeznaczonego dla młodych diecezji sosnowieckiej. Portal publikuje szczegółowe informacje oraz zdjęcia zaginionego dziecka. Wszystkie osoby, które przebywały 24 stycznia około 18.00 na ul. Legionów, widziały osobę z podobnym dzieckiem lub mogą posiadać jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z sosnowieckimi policjantami – tel. 32 296 12 55, lub z najbliższą jednostką policji – tel. 997.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama