Nowy numer 3/2021 Archiwum

Watykan zaaprobuje liturgię Neokatechumenatu

Podczas dzisiejszej audiencji dla 7 tys. przedstawicieli Drogi Neokatechumenalnej Stolica Apostolska zaaprobuje jej specyficzną liturgię, a Benedykt XVI wyśle 18 nowych misji „ad gentes” na całym świecie.

Komunikat tej treści wydała dziś w Rzymie Droga Neokatechumenalna, zaznaczając, że w ten sposób zostanie zakończony proces jej zatwierdzenia.

Jednocześnie przypomniano, że w roku 2008 Stolica Apostolska zaaprobowała ostateczną wersję statutów, a w 2011 r. treść trzynastu tomów Dyrektorium Katechetycznego Drogi Neokatechumenalnej.

Z 18 misji ad gentes 13 zostanie skierowanych do Europy (Alibi, Nicea, Bayonne, Tulon, Strasburg, Lyon, Antwerpia, Marsylia, Lubljana, Sarajewo, Tallin, Wiedeń, Manchester), 4 do Ameryki (trzy do Bostonu i jedna do Wenezueli), jedna do Afryki (Libreville w Gabonie). Każda misja ad gentes składa się z trzech lub czterech rodzi wielodzietnych, które udają się wraz z kapłanem i mieszkają na terenach zdechrystianizowanych lub tam, gdzie nigdy nie głoszono Ewangelii. W latach minionych Benedykt XVI wysłał już w świat 40 innych misji Drogi Neokatechumenalnej.
 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama