GN 43/2020 Archiwum

Prezydent przyleciał do Katowic

Samolot z prezydentem Bronisławem Komorowskim na pokładzie wylądował w czwartek wieczorem na lotnisku w podkatowickich Pyrzowicach - podały służby prasowe portu.

W piątek rano oficjalnie rozpocznie się wizyta prezydenta w regionie. Komorowski odwiedzi Lubliniec, Koszęcin, Woźniki i Katowice.

Pierwszym punktem wizyty będą odwiedziny w lublinieckiej Jednostce Wojskowej Komandosów. Prezydent Komorowski był w tym garnizonie blisko rok temu, wówczas jednostka nosiła jeszcze nazwę 1. Pułku Specjalnego Komandosów.

Po spotkaniu z żołnierzami Komorowski odwiedzi miejscową komendę policji, później zaplanowano spacer po Rynku i zwiedzanie Muzeum Pro Memoria Edith Stein - poświęconego świętej, która przed laty była związana z Lublińcem, a dziś jest patronką tego miasta.

Po południu prezydent złoży też wizytę w Koszęcinie w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny i spotka się z przedstawicielami lokalnej społeczności w Woźnikach. Wieczorem Bronisław Komorowski weźmie udział w koncercie noworocznym w Akademii Muzycznej w Katowicach.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama