Nowy numer 44/2020 Archiwum

Snowbordziści znalezieni

Słowaccy ratownicy górscy odnaleźli w Dolinie Cichej w Tatrach słowackich w poniedziałek dwóch snowboardzistów z Tylmanowej (Małopolskie), którzy w niedzielę zjeżdżali w rejonie Kasprowego Wierchu i nie wrócili na noc do domu. Są cali i zdrowi.

Jak poinformował PAP ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Jakub Hornowski, snowboardziści są teraz transportowani przez Słowaków do centrali Horskiej Zahrannej Służby w Starym Smokowcu po południowej stronie Tatr.

O zaginięciu snowboardzistów w poniedziałek rano poinformowała centralę TOPR ich rodzina. W trakcie poszukiwań ustalono, że samochód snowboardzistów jest zaparkowany w Zakopanem, a ich telefony komórkowe nie odpowiadają.

Snowboardzistów poszukiwano m.in. z pokładu śmigłowca.

W Tatrach od niedzieli wieczór obowiązuje czwarty stopień zagrożenia lawinowego, oznacza to, że sytuacja w górach jest skrajnie krytyczna. Pokrywa śniegowa jest słabo utrwalona na wszystkich stromych stokach. Możliwe jest samorzutne schodzenie dużych lawin, zagrażających miejscom zazwyczaj bezpiecznym.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama