Nowy numer 44/2020 Archiwum

Hamas wzywa hakerów

Islamski ruch palestyński Hamas wezwał w niedzielę arabskich hakerów, żeby nasilili ataki na rządowe, handlowe i finansowe strony internetowe Izraela - zakomunikował rzecznik tego ruchu w Gazie.

"Hamas (...) składa gratulacje z okazji udanych operacji zmierzających do penetrowania izraelskich stron internetowych" - głosi komunikat rozpowszechniony przez rzecznika Hamasu, Samiego Abu Zuhriego. Powtarzające się ostatnio coraz częściej ataki hakerskie stanowią - według Zuhriego - "otwarcie nowego frontu oporu i początek wojny elektronicznej przeciwko izraelskiej okupacji".

Od początku tego roku kilkakrotnie powtarzały się ataki hakerów na izraelskie portale państwowe. Izrael wzmocnił w ostatnich dniach zabezpieczenia swych sieci komputerowych i specjalne wojskowe grupy informatyków wyspecjalizowanych w prowadzeniu walki z hakerami. W grudniu ub.r. wojsko zwerbowało do tych zadań około 300 młodych ludzi.

Na początku roku grupa hakerów z Arabii Saudyjskiej, działająca pod kryptonimem Group-XP, przyznała się do kradzieży i opublikowania w internecie danych tysięcy posiadaczy izraelskich kart kredytowych.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama