Nowy numer 03/2020 Archiwum
 • katolik
  13.01.2012 12:21
  Polecam Talmud, by dowiedzieć się, co żydzi myślą o Panu Jezusie i Jego Niepokalanej Matce.
  Nie do wiary by świętować największych wrogów Kościoła!
  doceń 2
 • Mirek Grębski
  13.01.2012 13:36
  Przecież synagoga to nie świątynia...
  doceń 1
 • Enigma
  13.01.2012 14:01

  Polecam

  Starsi bracia... (1/7) ks. prof. Waldemar Chrostowski

  http://www.youtube.com/watch?v=g8PpcNBUfmk

  ( Ksiądz Waldemar Chrostowski - (ksiądz katolicki, profesor doktor habilitowany teologii, biblista, konsultor Rady Episkopatu Polski ds. Dialogu Religijnego, profesor zwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich, zaangażowany w dialog katolicko-żydowski. Do roku 1998 współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Członek Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk . Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych.) :

   

  oraz :

  Ks Justyn B. Pranajtis

  "Chrześcijanin w Talmudzie"

  ( za Wikipedią : " Justyn Bonawentura Pranajtis (ur. 27 lipca 1861 w Ponienupiach – zm. 28 stycznia 1917 w Sankt Petersburgu) – ksiądz katolicki pochodzenia litewskiego, hebraista, przez ówczesne władze kościelne uważany za znawcę Talmudu.

  Uczęszczał do gimnazjum w Mariampolu, w 1878 wstąpił do seminarium duchownego w Sejnach. Od 1883 studiował na Rzymskokatolickiej Cesarskiej Akademii Duchownej w Sankt Petersburgu (1886 otrzymał święcenia kapłańskie). Po ukończeniu studiów otrzymał katedrę języka hebrajskiego tej uczelni. Jako prefekt był też tam profesorem liturgiki i śpiewu kościelnego. W 1895 został za działalność patriotyczną zesłany do Tweru. W 1902 objął stanowisko proboszcza Taszkentu i całego Turkiestanu. W 1913 powołany jako biegły w procesie Bejlisa[1]. W 1916 r. po przyjeździe do Petersburga ciężko zachorował. Został umieszczony w szpitalu. Zmarł prawdopodobnie na skutek otrucia.


  Autor uznawanej za antysemicką pracy Chrześcijanin w Talmudzie żydowskim (Christianus in Talmude Iudaeorum) wydanej po łacinie 1892. Dwa lata później książka została przetłumaczona na język niemiecki, w 1911 także na rosyjski, oraz na inne języki. Późniejsze tłumaczenia miały często charakter popularny. W edycji łacińskiej, obok cytatów talmudycznych podany jest tekst w języku hebrajski, literatura talmudyczna oraz biblioteki w których można ją odnaleźć.")

   

  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama