Nowy numer 24/2021 Archiwum

Zabili go i uciekł

W czasie konferencji prasowej, prokurator wojskowy strzela sobie w głowę. Następnego dnia udziela już wywiadu prasowego. Bardzo to wszystko ciekawe.

Wojskowy, obyty z bronią, strzela sobie w głowę. Trudno o lepszy moment. Dziennikarze na miejscu, choć za drzwiami. Kamery i dyktafony włączone. Pada strzał, ludzie wbiegają. Stacje telewizyjne i radiowe na żywo grzeją newsa ile wlezie. Tylko jeden człowiek, dziennikarz z Głosu Wielkopolskiego, Łukasz Cieśla, udziela rannemu pomocy. Jak twierdzi Głos Wielkopolski, w tłumie ludzi nie znalazł się nikt, kto chciałby mu pomóc. Wszyscy byli zajęci „dziennikarską robotą”. Wstyd koleżanki i koledzy. Wstyd.

Szczęście chciało, że wojskowy prokurator praktycznie nie robi sobie krzywdy. Jego stan psychiczny, jak na niedoszłego nieboszczyka, jest zastanawiająco dobry. Następnego dnia w wywiadzie udzielonym Radiu ZET (!!!) twierdzi, że szczerze chciał się zabić, tylko mu ręka drgnęła.

W wywiadzie pułkownik Mikołaj Przybył dodaje, że trzeba uratować Naczelnego Prokuratora Wojskowego gen. Krzysztofa Parulskiego (mam nadzieję, że jego dni są policzone). Oraz, to szczególnie rozczulające, że stanął przy oknie, „żeby uniknąć rykoszetu”. Że niby co? Martwił się, żeby rykoszet nie zrobił dziury w tynku? Żeby szyby w biblioteczce nie zbił? Lejącą się krwią jakoś się nie przejmował. Tylko przy okazji: miejsce przy oknie było poza kadrem kamer.

Szanowni Państwo. No to już są jakieś jaja. Zapytam cynicznie. Bardzo cynicznie. Ten człowiek chciał się zabić czy chciał odsunąć to, co było planowane, czyli zamknięcie Prokuratury Wojskowej? Doprawdy, trudno znaleźć kogoś, kto o tej instytucji miałby dobre zdanie. No za wyjątkiem – jak widać – gotowych do poświęceń pułkowników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tomasz Rożek

Kierownik działu „Nauka”

Doktor fizyki, dziennikarz naukowy. Nad doktoratem pracował w instytucie Forschungszentrum w Jülich. Uznany za najlepszego popularyzatora nauki wśród dziennikarzy w 2008 roku (przez PAP i Ministerstwo Nauki). Autor naukowych felietonów radiowych, a także koncepcji i scenariusza programu „Kawiarnia Naukowa” w TVP Kultura oraz jego prowadzący. Założyciel Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa. Współpracował z dziennikami, tygodnikami i miesięcznikami ogólnopolskimi, jak „Focus”, „Wiedza i Życie”, „National National Geographic”, „Wprost”, „Przekrój”, „Gazeta Wyborcza”, „Życie”, „Dziennik Zachodni”, „Rzeczpospolita”. Od marca 2016 do grudnia 2018 prowadził telewizyjny program „Sonda 2”. Jest autorem książek popularno-naukowych: „Nauka − po prostu. Wywiady z wybitnymi”, „Nauka – to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd”, „Kosmos”, „Człowiek”. Prowadzi również popularno-naukowego vbloga „Nauka. To lubię”. Jego obszar specjalizacji to nauki ścisłe (szczególnie fizyka, w tym fizyka jądrowa), nowoczesne technologie, zmiany klimatyczne.

Kontakt:
tomasz.rozek@gosc.pl
Więcej artykułów Tomasza Rożka

 

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także