Nowy numer 23/2021 Archiwum

Brazylia czeka na młodzież

Rio de Janeiro przygotowuje się do jednego z największych wydarzeń Kościoła, jakim będzie Światowe Spotkanie Młodzieży w 2013 r.

Organizatorzy spodziewają się dużej liczby młodych z całego świata. Prace przygotowawcze przed spotkaniem są realizowane przy wsparciu przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Świeckich, kard. Stanisława Ryłki.
„Światowe spotkanie młodzieży jest wielką okazją, aby odnowić wiarę, uczestnictwo, a w sposób szczególny, by ukazać całemu światu młode oblicze Kościoła” – zaznacza abp Orani João Tempesta, metropolita Rio de Janeiro i zarazem przewodniczący lokalnego Komitetu Organizacyjnego najbliższego spotkania młodzieży.
Posąg Chrystusa Odkupiciela, który ze wzgórza Corcovado króluje nad Rio de Janeiro i z rozpostartymi ramionami przyjmuje wszystkich bez jakichkolwiek uprzedzeń, będzie miał swoją replikę wysokości blisko 4 metrów (3,8 m). Pierwsza kopia zostanie wysłana do Watykanu. Do marca tego roku replika posągu zostanie wysłana do wszystkich stolic poszczególnych krajów.
Jedna z kopii „Chrystusa Odkupiciela wszystkich” dołączy w najbliższym czasie do krzyża i ikony Maryi, symboli Światowych Dni Młodzieży, i wraz z nimi nawiedzać będzie stany brazylijskiej federacji. Pielgrzymowanie krzyża i ikony w diecezjach spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony młodzieży, co wywołuje wielkie zaskoczenie i zarazem radość duszpasterzy, którzy nie spodziewali się takiego klimatu wiary wśród młodych.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama