Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nie będzie podatku od krzyży

Wbrew doniesieniom medialnym radni powiatu gdańskiego nie uchwalili podatku od przydrożnych krzyży – dowiedziała się 5 stycznia KAI w starostwie powiatowym w Gdańsku.

Liczne media telewizyjne, radiowe, prasowe i elektroniczne podały ostatnio informację jakoby powiat gdański przyjął prawo, które pozwala przyjąć opłatę za krzyże ustawiane przy drodze, wyznaczając stawkę dzienną podatku 1 zł. za metr kwadratowy.

„Nastąpiło przekłamanie. Nic takiego nie uchwalaliśmy, problem dla nas nie istnieje” – powiedział KAI sekretarz powiatu Krzysztof Regliński.
Zarząd dementując nieprawdziwe informacje w mediach oświadcza, że na terenie powiatu gdańskiego krzyże i znicze nie będą usuwane z pasa drogowego i nie będą też wprowadzane za to jakiekolwiek opłaty.

„Zamiast pobierać opłaty od krzyży wolimy remontować drogi, wydatnie poprawiając na nich poziom bezpieczeństwa” – tłumaczy Zarząd Powiat Gdańskiego. Starostwo gdańskie zdaje sobie sprawę, że krzyże i znicze mogą wpływać na obniżenie bezpieczeństwa, uważa jednak, że sprawą tą powinien zająć się ustawodawca lub ministerstwo transportu.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze