Nowy numer 4/2023 Archiwum

Seksualne perwersje w warszawskim liceum

Uczniowie Liceum i Gimnazjum im. Żmichowskiej w Warszawie w godzinach lekcji miały obcować z pełnymi wulgaryzmów opisami związków sadomasochistycznych i innych perwersji seksualnych - informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

Chodzi o zorganizowane w budynku szkoły spotkanie z Martą Konarzewska, zadeklarowaną nauczycielką lesbijką, która z Piotrem Pacewiczem z „Gazety Wyborczej” napisała książkę pt. „Zakazane miłości…”. (Na jej okładce Pacewicz występuje ubrany w damską, kwiecistą tunikę).

Dyrekcja szkoły nie była w stanie odpowiedzieć dziennikarzom GPC, czy rodzice uczniów byli poinformowani o spotkaniu. Dziennik relacjonuje, że nieletni uczniowie byli pouczani, że wszystkie rodzaje upodobań seksualnych, od sadomasochistycznych po homo- i biseksualne, są równie dobre. Zresztą, jej autorka przyznała, że książka to zbiór dziwnych przypadków. Jak dowiedziała się GPC, spotkanie zorganizowała „Krytyka Polityczna” w ramach akcji „Szturm na szkoły”.

- Nie była to afirmacja, lecz informacja - powiedziała gazecie dyrektor szkoły, która nie miała nic przeciw rozdawano uczniom książki za darmo.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama