Nowy numer 4/2023 Archiwum

Bóg dla każdego ma plan

Kim jest człowiek, co się boi Pana? Takiemu On wskazuje, jaką drogę wybrać. Będzie on przebywał wśród szczęścia, a jego potomstwo posiądzie ziemię. Ps 25,12-13

Niestety, jest w społeczeństwie takie przekonanie, że jak ktoś jest święty, to z pewnością biedny, a jeśli jest bogaty, to z pewnością grzeszny. Tymczasem jest to bardzo fałszywe przekonanie. Święta Jadwiga Śląska była księżną i pieniędzy jej nie brakowało, a np. pan „Zbynio spod piątki” jest biedny jak mysz, bo za wszystko, co ma, pije co rano. To błędne przekonanie bywa też powodem obawy przed oddaniem swego życia w ręce Boga, bo „jeszcze Bóg będzie chciał, żebym był biedny”.

Trzeba jasno powiedzieć: Bóg dla każdego ma plan, który doprowadzi nas do szczęścia. Dla każdego inny. I jedni mają w tym planie dużo pieniędzy, inni mało, ale jest to najlepszy plan, jaki można mieć. Inne drogi są zwyczajnie niebezpieczne. Dlatego w całym światowym zagonieniu za szczęściem tylko dewiza „bądź wola Twoja” gwarantuje osiągnięcie upragnionego celu. 

Czytania na dziś:

Lb 24,2-7.15-17a; Ps 25; Mt 21,23-27
III tydzień psałterza

Dzień powszedni

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy