Nowy numer 15/2020 Archiwum

Caritas na konferencji ONZ

Na trwającej w Durbanie w Republice Południowej Afryki dorocznej konferencji ONZ o zmianach klimatycznych Kościół katolicki reprezentuje Międzynarodowa Caritas

Jej przewodniczący, kard. Óscar Andrés Rodríguez (czyt. Rodriges) Maradiaga, kieruje delegacją, w której skład wchodzą przedstawiciele 20 Caritas krajowych. Stojący na jej czele honduraski purpurat określił cel swego udziału. Pragnie on wezwać reprezentowane na oenzetowskiej konferencji rządy do wypracowania nowej umowy klimatycznej tak, by stawiała na pierwszym miejscu potrzeby mieszkańców krajów na drodze rozwoju. Kard. Rodríguez Maradiaga podkreślił, że negatywne skutki zmian klimatycznych odczuwa się na całym świecie, ale dotykają one najbardziej krajów ubogich. W tym roku do ich najpoważniejszych następstw należą powodzie w Środkowej Ameryce i w Azji Południowo-wschodniej oraz największa od 50 lat susza w całym regionie Wschodniej Afryki.

« 1 »
TAGI:

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama