Nowy numer 30/2021 Archiwum

Co teraz robi morderca ks. Popiełuszki?

Morderca ks. Popiełuszki pisze pod pseudonimami dla „Faktów i Mitów” Romana Kotlińskiego, posła Ruchu Palikota - informuje „Rzeczpospolita”.

Dwaj byli pracownicy „FiM", proszący o anonimowość, niezależnie od siebie potwierdzili, że Piotrowski publikuje pod pseudonimami: Dominika Nagel i Anna Tarczyńska. Dziennik dowiedział się też, że Piotrowski co wtorek pojawia się w redakcji, ale jego praca dla tygodnika jest ukrywana przed osobami postronnymi. Pieniądze nie są przesyłane na jego konto, ale na konto jego żony Janiny P. (nie nosi nazwiska męża, znajomi nazywają ją Niną). Tematyka jego artykułów jest zbieżna z jego działalnością w SB. Oto garść tytułów jego tekstów: „Macharski cappo di tutti capi", „Kuria twoja mać", „Stan wysokiego Rydzyka", „Ksiądz żywemu nie przepuści", „Biskup w zalotach". Dziennik zwraca uwagę na publikację z 2003 r., („Zabić księdza II"), w której Piotrowski w tekście pisał o… śledztwie IPN w sprawie mordu na ks. Popiełuszce!

Jak ustaliła „Rz", morderca ks. Popiełuszki wiele czasu poświęcał na podróże, w które udawał się służbowymi samochodami wydawcy „FiM", spółki Błaja News. Także numer komórki, używanej przez Piotrowskiego, zarejestrowany jest na Błaja News. Wczoraj ten numer nie odpowiadał – dodaje „Rzeczpospolita”.

Roman Kotliński odmówił komentarza do tej sprawy. Wcześniej zaprzeczał współpracy „FiM” z Piotrowskim i straszył dziennikarza „Rzeczpospolitej” sądem.

Przeczytaj komentarz Morderca nauczycielem

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama