Zapisane na później

Pobieranie listy

Memento księdza Jerzego. O książce z nieznanymi wypowiedziami bł. ks. Popiełuszki opowiada autor opracowania

O nieznanych do tej pory wypowiedziach ks. Jerzego Popiełuszki mówi autor opracowania „Zawsze głosiłem prawdę. Nauczanie społeczne w wypowiedziach księdza Jerzego Popiełuszki” Paweł Kęska.

GN 27/2023

dodane 06.07.2023 00:00

Agata Puścikowska: Dwa lata pracy, setki godzin nad dokumentami, naukowa kwerenda – i powstała książka, w której znalazły się opracowane naukowo wypowiedzi ks. Jerzego Popiełuszki dotyczące nauczania społecznego. Dlaczego akurat ta materia?

Paweł Kęska:
Trzeba było w końcu to zrobić, dotrzeć do wszystkich możliwych źródeł, poukładać, wyodrębnić, by służyło nam i przyszłym pokoleniom. Podczas kwerendy w archiwach okazało się zresztą, że wiele tekstów pozostawało nieznanych. Na 141 opublikowanych dokumentów tylko 60 jest szeroko i w sposób pełny znanych. Z ich pomocą możemy dokładniej odkrywać życie człowieka, który „pokonał zło”. I to prawie czterdzieści lat po jego śmierci. To jest dziś ogromnie potrzebne...

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
1 / 1
oceń artykuł Pobieranie..

Agata Puścikowska

Dziennikarz działu „Polska”

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2006 r. redaktor warszawskiej edycji „Gościa”, a od 2011 dziennikarz działu „Polska”. Autorka felietonowej rubryki „Z mojego okna”. A także kilku wydawnictw książkowych, m.in. „Wojenne siostry”, „Wielokuchnia”, „Siostra na krawędzi”, „I co my z tego mamy?”, „Życia-rysy. Reportaże o ludziach (nie)zwykłych”. Społecznie zajmuje się działalnością pro-life i działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych. Interesuje się muzyką Chopina, książkami i podróżami. Jej obszar specjalizacji to zagadnienia społeczne, problemy kobiet, problematyka rodzinna.

Kontakt:
agata.puscikowska@gosc.pl
Więcej artykułów Agaty Puścikowskiej