Nowy numer 21/2020 Archiwum
 • seitz
  31.01.2020 15:38
  Wielki dzień w historii polskiej obronności. Smutny jest tylko pan Siemoniak z PO, ale za jego czasów Platforma sprzedawała poligony. A za czasów Pisu Armia kupuje sprzęt i się rozwija.
  Liberałowie sprzedają wszystko co nie przynosi zysku.
  doceń 4
 • morfeo
  31.01.2020 20:30
  Nie do końca rozumiem, czemu "to następna wielka inwestycja, która przyczynia się także do zacieśnienia relacji polsko-amerykańskich w bardzo istotnym stopniu", i czemu "to wyraz wielkiego zaufania". Amerykanie sprzedadzą samoloty każdemu, kto sypnie grubym hajsem i nie jest otwartym zagrożeniem dla nich samych - i nie ma w tym żadnej nadprzyrodzonej relacji, wykraczającej poza głębokość portfela nabywcy. Klient chce kupić biurko, IKEA mu je sprzedaje - koniec więzi, nawet jak nędzny PR spróbuje nam wmówić jakimi to przyjaciółmi IKEI jesteśmy (lub IKEA naszą przyjaciółką - zależy od aktualnego pomysłu PR-owca)... Nie ma w tym kompletnie nic "uwznioślającego wzajemne relacje". A już w ogóle idiotyzmem jest budowanie tych ckliwych historyjek obyczajowych przez nabywcę, a nie przez sprzedawcę - wychodzi na to, że nie dość, że płacimy grube miliardy, to jeszcze mamy być czołobitnie wdzięczni, że oni od nas te grube miliardy wezmą i łaskawie dadzą nam za nie samoloty (po cenie rynkowej, z całkiem niezłym zyskiem). Jeszcze jakby to oni o tych relacjach opowiadali - okej, byłby to miły gest, coś jak darmowa reklamówka w sklepie z drogimi gadżetami. Ale nabywca wdzięczny, że łaskawie pozwolono mu kupić towar mówi głęboko zakorzenionym głosem homo sovieticusa.
  doceń 8
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama