Choćbyśmy na tym świecie wszystko stracili, dzięki Niemu i razem z Nim mamy życie wieczne

Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość. J 16,20

J 16,16-20 

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie».

Wówczas niektórzy z Jego uczniów mówili między sobą: «Cóż to znaczy, co nam mówi: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie”; oraz: „Idę do Ojca”?» Mówili więc: «Cóż znaczy ta chwila, o której mówi? Nie rozumiemy tego, co powiada».

Jezus poznał, że chcieli Go pytać, i rzekł do nich: «Pytacie się jeden drugiego o to, że powiedziałem: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie?” Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość».

Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość. (J 16,20) 

Gdy Jezusa ukrzyżowano, świat się cieszył, bo uznał, że wreszcie zrobiono z wichrzycielem z Nazaretu porządek. Dla Jego uczniów nadszedł czas smutku i płaczu. Związane z Nim nadzieje wydawały się już bezpowrotnie stracone. Ale On zmartwychwstał. I choć świat nie zaczął płakać, bo w to nie uwierzył, w sercach uczniów zagościła ogromna radość. Zyskali nadzieję, o której przed śmiercią i zmartwychwstaniem swego Pana i Mistrza nawet nie śnili.

W życiu wielu pokoleń chrześcijan bywa podobnie. Przychodzą chwile triumfu tych, którzy ich nienawidzą. Ale to triumf pozorny. Przecież Chrystus zwyciężył. I choćbyśmy na tym świecie wszystko stracili, dzięki Niemu i razem z Nim mamy życie wieczne.

Ewangelia z komentarzem. Choćbyśmy wszystko stracili, dzięki Niemu i razem z Nim mamy życie wieczne
Gość Niedzielny

 

Zobacz: Teksty dzisiejszych czytań

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Andrzej Macura