Nowy Numer 21/2019 Archiwum
 • Adi
  15.05.2018 18:28
  Niby Autor rozumie Modus Operandi Hamasu a mimo to łapie się na bycie ich pożytecznym. ,, Lokalni watażkowie zorientowali się, że w odróżnieniu od milicji klanowych, doskonale uzbrojony i wyszkolony, ale nieliczny przeciwnik niechętnie otwiera ogień, gdy istnieje ryzyko spowodowania strat wśród ludności cywilnej. Obserwacja ta stała się fundamentem nowej taktyki zastosowanej do wypierania wojsk amerykańskich z zajmowanych pozycji. Amerykańskie oddziały przestali atakować bojówkarze, którzy zazwyczaj nie byli w stanie odnieść sukcesu i ponosili duże straty. Zaczęły je za to „atakować” napierające tłumy setek, a czasem nawet tysięcy osób, głównie kobiet i dzieci. Żołnierze nie decydowali się na otwarcie ognia do nieuzbrojonych cywilów (co wykluczały rozkazy), skutkiem czego pod naporem tłumu utracono część pozycji. Kierujący tłumem i organizujący go watażkowie zbudowali w ten sposób „przewagę asymetryczną”. O sukcesie Somalijczyków w walce nie zdecydowała większa od przeciwnika siła ognia czy wyższy poziom umiejętności wojskowych, lecz posłużenie się działaniem o zupełnie innym charakterze. Żołnierze USA mogli albo strzelać do tłumu, albo wycofać się. Jako że z powodu samoograniczenia się – z różnych przyczyn: etycznych, politycznych, społecznych – wojsk amerykańskich pierwsze rozwiązanie nie wchodziło w grę, pozostało jedynie wycofanie się. Zastosowany w Mogadiszu i uznawany za modelowy sposób myślenia prowadzący do podejmowania działań o charakterze asymetrycznym zaczął być szybko kopiowany w różnych wariantach na całym świecie, prowadząc do najróżniejszych form ataków – także o charakterze czysto terrorystycznym." Tłum też jest bronią, jeśli używa go organizacja która en masse nie wyrzeka się działań zbrojnych (co innego Solidarność, Ghandi etc ). Albo działamy jak Włosi i Grecy (albo Francuzi w ,,bozie świętych) albo jak Izrael. W wonie dwóch narodów (nie armii na ubitym polu) tłum cywili próbójący wyprzeć wojsko z pozycji jest uprawnionym celem wojskowym. Nie przepadam za Żydami po ostanich wydarzeniach ale trzeba umiec patrzeć dlaej i szerzej nas Polaków też kiedyś może zaatakować taki tłum z Niemiec próbując wykorzystać naszą moralność.
  doceń 17
 • Hannah
  15.05.2018 20:53
  Do 1961 r. lepiszczem Żydów zamieszkujących na terenie Palestyny była religia mojżeszowa. Od 1961 r. lepiszczem Izraela tym stał się holokaust!!! Tak, tak, wiem to od rodowitych polskich Żydów, którzy opuścili 2 Korpus gen. Andersa w 1942-1943 r. i zostali w Palestynie budując podziemne i naziemne Państwo Izrael ! Czy Państwo wiecie, że do 1961 r. mało kto w Izraelu znał słowo całopalenie = holokaust - w takiej formie w jakiej go znamy dziś? Jeśli już znano to słowo to odnośnie starożytnych dziejów Izraela. Netanjahu to nacjonalista pełnej krwi - wie , że ma poparcie Trumpa, może sobie ujeżdżać na rzekomym antysemityzmie Polaków i tylko Trump może go skutecznie w tym poskromić ! Wodzi Amerykanów za nosy, choćby ustawą 447 , która skierowana jest głównie przeciwko Polsce! W tym tygodniu KURIOZUM - sąd stanu Płd. Karolina zakazał atakowania Państwa Izrael w jakiejkolwiek postaci na terenie tego stanu USA!! Jeśli rządzący obóz w Polsce nie będzie miał skutecznego planu obrony wobec antypolskich poczynań Izraela, obrony Polaków przed ich dalszym ubożeniem kosztem dofinansowania bogatych Żydów i ich organizacji - którym NIC się od Polaków i Polski nie należy, to marny nasz los. A konsulaty RP w Izraelu pracują pełną parą nadając POLSKIE obywatelstwo Izraelitom (nie Żydom!!) tylko obywatelom Izraela, którzy zasiedlili ten kraj przyjeżdżając tam z całego świata po kolejnych alijach aby móc później z polskim paszportem swobodnie podróżować z polskim unijnym paszportem po Europie i atakować Polskę i Polaków za antysemityzm i domagać się zapłaty za niemieckie obozy i holokaust. Chyba nie ma tak drugiego głupiego Państwa oraz narodu tego państwa, który daje sobą tak pomiatać i strzelać sobie w stopę - nie umiejąc łatwym sposobem zadbać o własne interesy !
  doceń 13
  • E.
   15.05.2018 22:21
   1. Do 1961 r. lepiszczem Żydów zamieszkujących na terenie Palestyny była religia mojżeszowa. Od 1961 r. lepiszczem Izraela tym stał się holokaust!!! - to jak w Polsce, gdzie lepiszczem był katolicyzm, a powoli są Żołnierze Wyklęci.
   2. Czy Państwo wiecie, że do 1961 r. mało kto w Izraelu znał słowo całopalenie = holokaust - w takiej formie w jakiej go znamy dziś - to, że jakieś słowo nie istniało albo miało inne znaczenie, nie znaczy, że nie istniało zjawisko.
   3. Nacjonalizm - zgoda.
   4. A konsulaty RP w Izraelu pracują pełną parą nadając POLSKIE obywatelstwo Izraelitom (nie Żydom!!) tylko obywatelom Izraela, którzy zasiedlili ten kraj przyjeżdżając tam z całego świata po kolejnych alijach aby móc później z polskim paszportem swobodnie podróżować z polskim unijnym paszportem po Europie i atakować Polskę i Polaków za antysemityzm i domagać się zapłaty za niemieckie obozy i holokaust - prosiłbym o dowody!!!
   doceń 17
  • zapytanie
   18.02.2019 12:06
   od kiedy konsulat może nadawać obywatelstwo?
   doceń 0
 • Teoretyk
  16.05.2018 08:07
  Jakąż taktykę ma przyjąć Hamas jak nie "rzucania" nieuzbrojonych cywilów, kobiet i dzieci? Mają lepszą broń? Jeżeli nie to ... to zostaje tylko akceptacja istniejącej rzeczywistości. Nie jest to już teoretyczny problem dla nas Polaków. Ustawa 447. Izrael przegra - bo zawsze przegrywa ten ze słabszym duchem! To tylko kwestia czasu. Gdzie wtedy pójdą pokrzywdzeni?
  doceń 0
 • piter
  16.05.2018 21:21
  "Biblijnie uzasadniony filosemityzm"? Nie wiem co bardziej poraża : naiwność autora czy jego ignorancja biblijna. Zapewne autor równie biblijnie nie znosi Rzymian i Irańczyków.
  • Roman
   17.05.2018 13:10
   PITER, najbardziej poraża twój brak czytania ze zrozumieniem i brak odwagi - rzucanie inwektywami pod pseudonimem to dość słabe jest...
   • Ktoś
    17.05.2018 15:43
    Romanie, a podpisujesz się tu imieniem czy nazwiskiem?
    doceń 10
    0
  • piter
   18.05.2018 16:51
   A cóż się tak zaperzasz Roman. Odnieś się merytorycznie do mojego zarzutu. Z Biblii można wysnuć wniosek, że słońce wschodzi nad złymi i nad dobrymi, a nie że naród żydowski należy kochać bardziej niż wszystkie inne, bo to absurd. Owszem, Izrael jest narodem wybranym i,niestety przespał czas swojego nawiedzenia odrzucając Mesjasza, zatem należy się modlić o nawrócenie Izraela, podobnie jak wszystkich błądzących. To jest jeden z uczynków miłosierdzia względem duszy. Ale nie ma biblijnego nakazu miłowania Żydów. Oczywiście filosemitą wolno być każdemu, nic mi do czyichś gustów, ale nie należy do swoich upodobań doklejać uzasadnień biblijnych.
   doceń 0
 • JJ
  17.05.2018 20:19
  Ci co czytali Talmud wiedza jaki jest stosunek Zydow do innych nacji - wlasnie taki jak teraz widzimy (60 zabitych Palestynczykow i tysiace rannych).

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji