Słowa Najważniejsze

Wtorek 29 listopada 2022

Czytania »

Judyta Syrek

|

29.11.2022 00:00 GN 47/2022 Otwarte

Zanurzmy własne relacje w relacji Syna z Ojcem

Łk 10, 21-24

Jezus rozradował się w duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

Czytaj Pismo Święte w serwisie gosc.pl: biblia.gosc.pl

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.
Łk 10,21

Ewangelia z komentarzem. Zanurzmy własne relacje w relacji Syna z Ojcem
Gość Niedzielny

Jednym z najpiękniejszych wizerunków pokazujących miłość Syna Bożego do Boga Ojca jest ikona Rublowa. Pewnie poświęcił on wiele godzin, by przekazać prawdę Ewangelii o tym, kim są Syn Boży i Bóg Ojciec. Siostry betlejemitki, które kontemplują tę ikonę codziennie, uświadomiły mi, że relacja Syna z Ojcem ustawia nasze ziemskie relacje. We wspomnianej ikonie najważniejsze są zachwyt i radość. Spróbujmy zastanowić się nad słowami Jezusa z dzisiejszej Ewangelii, mając przed oczami wizerunek, który przedstawił Rublow. Zanurzmy własne relacje w relacji Syna Bożego z Bogiem Ojcem. Ona jest dla nas wzorem. Bo wszystko, co czynimy w życiu, ma odbicie w relacjach ze Stwórcą. Jeżeli nasza relacja z Nim jest radosna, inne relacje też będą z niej czerpać.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

 • Nieograniczony dostęp do:
  • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
  • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
  • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
  • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
 • brak reklam na stronach;
 • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.