Nowy numer 13/2020 Archiwum

Zniechęcenie nie jest od Boga

Boże, Ty znasz moją głupotę i występki moje nie są zakryte przed Tobą. Ps 69,6

Sumienie, podstawowy głos w naszym wnętrzu, który mówi nam: „czyń dobrze, a złego unikaj”, jest dziełem Boga. Uświadomienie sobie grzechu, odczucie smutku, że zrobiłem źle, że zawiodłem, jest jak najbardziej Boże i niezbędne, by wzbudzić w nas skruchę i postanowienie poprawy. Jeżeli jednak zaczynają się we mnie pojawiać myśli w stylu: „jesteś beznadziejny, nigdy się nie poprawisz”, a zwłaszcza typu: „Bóg już nie może patrzeć na twoje powtarzające się grzechy, ileż razy może ci przebaczać to samo?!” – wówczas mamy do czynienia z szatańskim działaniem. Różnica jest niezwykle prosta: jeżeli pojawia się zniechęcenie, uczucie sytuacji bez wyjścia, wówczas znika nadzieja, i to z pewnością nie jest już wola Boża. Bóg zawsze chętnie przebacza każdemu, kto chce naprawdę zerwać z grzechem i nie ma tu znaczenia, która to z kolei próba. Nigdy się nie poddawaj, walcząc przeciwko grzechowi.

Rozważania:

Rz 11,29-36; Ps 69; Łk 14,12-14

III tydzień psałterza

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

 • gut
  07.11.2011 12:20
  Świetne :-)
  doceń 2
 • cammell
  07.11.2011 14:39
  Jakoś w kwestii narkotyków nie zgadzam się. To nic dobrego, ale używanie czy też nie powinno stać się decyzją każdego - tak jak powiedzmy alkohol, a nie odgórnym zakazem.
  doceń 0
 • MrHyde
  07.11.2011 15:34
  Cyt.
  "Hierarchowie zatem nie są jakimiś sobie wolontariuszami, lecz ludźmi powołanymi przez Chrystusa, działają i nauczają z autorytetu Jezusa. Każdy katolik musi to wiedzieć.
  Nie można też pojąć, dlaczego teolog, nawet i liberalny, nie dostrzega całych zorganizowanych, różnorodnych i potężnych działań zmierzających do zniszczenia Kościoła polskiego we wszystkich jego wymiarach, a głównie w jego istnieniu na polskiej ziemi."
  Czy nie jest to kolejna gorsząca twarz: sprywatyzowałem sobie Kościół, nazwałem go polskim i mam prawo tworzyć reguły"?
  Nie jest to Kościół Powszechny a Chrystus Jezus nie przyszedł "do tych co się źle mają".
  Jest to Kościół hierarchów odwróconych od owiec pańskich.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama