Nowy numer 23/2020 Archiwum

USA: Nie sterylizujecie - nie pomagamy

Administracja Baracka Obamy zdecydowała się zakończyć współpracę z katolicką organizacją walczącą z handlem ludźmi, ponieważ ta nie zapewniała ofiarom handlarzy ludźmi pełnego pakietu tzw. usług reproduktywnych.

Amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej nie przyznał dotacji dla Migration and Refugee Services (MRS). Ta kościelna organizacja pomaga ofiarom handlu ludźmi. Specjalistyczna jednostka działająca przy episkopacie Stanów Zjednoczonych korzystała z pięcioletniego grantu (z 2006 r.) udzielonego jeszcze przez administrację George’a Busha. Dzięki 19 mln dolarów udało się przywrócić do życia społecznego prawie 3 tys. byłych niewolników. Kościelne służby zapewniały im żywność, odzież i opiekę medyczną. Dzięki funduszom federalnym ratowano najczęściej nielegalnych imigrantów, zwłaszcza niepełnoletnich, których handlarze zmuszali do seksualnego niewolnictwa.

Administracja obecnego prezydenta Baracka Obamy zdecydowała się zakończyć współpracę z katolicką organizacją, ponieważ ta nie zapewniała ofiarom handlarzy ludźmi pełnego pakietu tzw. usług reproduktywnych. Głównym zastrzeżeniem stała się kwestia dostępu do aborcji i sterylizacji.

Amerykański Kościół odczuwa coraz dotkliwiej liberalną politykę Baracka Obamy. We wrześniu biskupi Stanów Zjednoczonych postanowili w trybie pilnym o powstaniu krajowej komisji ds. wolności religijnej. Ma to związek z narastającymi antyreligijnymi tendencjami w polityce i społeczeństwie.

Administracja waszyngtońska pod rządami laureata pokojowej nagrody Nobla z 2009 r. po raz kolejny zdecydowała się na forsowanie reform społecznych niezgodnych z nauczaniem katolickim, a wśród nich aborcji, refundacji środków antykoncepcyjnych, sterylizacji oraz nowych przywilejów dla związków jednopłciowych.

« 1 »
  • Krzysiek
    14.10.2011 10:19
    A jakby tak chrześcijanie przestali płacić demokracji za jej usługi?
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama