Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Każde nawrócenie wiedzie przez Maryję

Aby nawrócić się do Chrystusa, trzeba zwrócić się do Maryi. To Ona prowadzi nas do Niego – oświadczył dziś prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato SDB.

Uczestniczył on w 13. Międzynarodowym Sympozjum Mariologicznym. Jest ono organizowany co dwa lata przez Papieski Wydział Teologiczny Marianum w Rzymie. W tym roku jego temat to: „Postać Maryi w kontekście wiary, rozumu i uczuć; teologiczne i kulturalne aspekty nowoczesności”.

Przemawiając na sympozjum kard. Amato podkreślił, że mariologia jest dziś na bardzo wysokim poziomie. Jej zakres nie ogranicza się jedynie do samej postaci Maryi, lecz „pomaga lepiej zrozumieć inne kwestie, jak chrystologię, Trójcę, łaskę, antropologię i Biblię”. Szef watykańskiej kongregacji podkreślił, że Maryja ma też ogromne znaczenie egzystencjalne w życiu człowieka, zwłaszcza dzisiaj. Jeśli ktoś czuje się zagubiony, niech Maryję chwyci za rękę, a Ona doprowadzi go Chrystusa i pozwoli mu pić ze źródła – radził kard. Amato.

Sympozjum zakończy się jutro wystąpieniem kard. Gianfranca Ravasiego, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Kultury. Również jutro wręczona zostanie międzynarodowa nagroda z zakresu mariologii „Pro Ancilla Domini”. W tym roku jej laureatem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studiów na temat Sanktuariów.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy