Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Abp Michalik: chrześcijanie w walce z szatanem

Według przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, metropolity przemyskiego, abp Józefa Michalika, chrześcijanie są "włączeni w wielką sprawę zmagań o Królestwo Boże", w walkę "z szatanem, z mocami ciemności, z potęgami zła".

"My, chrześcijanie, ty i ja, każdy z nas, jesteśmy włączeni w wielką sprawę zmagań o Królestwo Boże na ziemi, w moim sercu, w sercu mojego sąsiada, wszędzie. Jesteśmy włączeni w tę walkę z szatanem, z mocami ciemności, z potęgami zła" - powiedział hierarcha w sobotę w homilii wygłoszonej w Krośnie.

"To nie jest przypadek, że walczy się z krzyżem, że walczy się ze świętymi symbolami, że satanizm jest promowany, że depcze się Pismo Święte, że się znieważa symbole święte, i że się zachęca, opłaca się za nasze pieniądze, opłaca się tych ludzi, żeby jątrzyli" - ocenił przemyski hierarcha. Uznał jednak, że wobec tych zjawisk "naród się budzi". "Liczba protestów przeciwko promocji satanizmu, przeciwko promocji tych różnych nadużyć jest nieoczekiwana" - zaznaczył.

"To jest ważny moment, żebyśmy sobie uświadomili, że jesteśmy włączeni w walkę z mocami ciemności i że będziemy odpowiedzialni za to, czy będzie Królestwo Boże w sercach naszych panować, czy będzie panować królestwo szatana" - podkreślił.

"Trzeba, żebyśmy byli współpracownikami dobrej sprawy, Chrystusa, żebyśmy stanęli obok Niego. Żebyśmy zrozumieli, czym jest wiara, a wiara jest dążeniem do dawania pierwszeństwa Jezusowi, Ewangelii, wartościom nadprzyrodzonym - prawdzie, która ma zwyciężyć, dobru, które trzeba wybierać. Siłą Kościoła jesteś ty, każdy z nas" - mówił metropolita przemyski.

W sobotę w Krośnie odbyło się nabożeństwo Róż Żywego Różańca archidiecezji przemyskiej. W mszy św. pod Krzyżem Papieskim uczestniczyło ponad 5 tys. wiernych.

« 1 »

Zobacz także

 • jedi
  24.09.2011 15:31
  a moc niech będzie z Tobą
  doceń 0
 • Karb
  24.09.2011 16:54
  A gdzie byli biskupi na czele z Przewodniczącym KEP, kiedy na Krakowskim Przedmieściu, najważniejszy symbol naszej wiary, był poniżany i nazywany substytutem. Ta przegrana bitwa o wartości jest lekcją, której nie da się juz w pełni odrobić.
  Walkę z szatanem każdy z nas winien codziennie zaczynać od siebie. Ludzie Kościoła przede wszystkim, bo tu szatan atakuje z podwójną siłą.
  doceń 3
 • xP
  24.09.2011 23:52
  Gdzie byli biskupi i Abp Michalik 4 lata temu gdy Nergal podarł Biblie niech sie nie zaslania niewiedza, wszyscy wiedzieli, co się stało tylko ks Biskup o niczym niewiedzial,m albo nie chcial wiedziec.
  Księze to się działo 4 lata temu, o tyle lat zapóxno, teraz tylko wyrok zapadl.
  doceń 0
 • Myślący
  25.09.2011 05:45
  Trochę to śmieszne co mówi abp Michalik, zważywszy na fakt, że swego czasu bronił zażarcie księdza z Tylawy za molestowanie dziewcząt, i ten ksiądz został skazany. Myślę więc, że arcybiskupa i sporą części episkopatu ogarnął "szatan, moce ciemności i potęga zła" Niech Kościół spojrzy najpierw w lustro i dokona samooceny, bo na pewno nie jest wzorcem do naśladowania. Skończyły się dobre czasy, gdzie Kościół hierarchiczy był wyjęty spod kontroli i był sam sobie żeglarzem i sterem.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL