Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dominique Strauss-Kahn już we Francji

Dominique Strauss-Kahn, były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), w niedzielę rano przybył do Francji ze Stanów Zjednoczonych, gdzie do niedawna ciążyły na nim oskarżenia o próbę gwałtu na nowojorskiej pokojówce.

Samolot linii Air France z Nowego Jorku wylądował na paryskim lotnisku Charlesa de Gaulle'a o godzinie 7.05.

Po opuszczeniu pokładu Strauss-Kahn nie udzielili żadnej wypowiedzi mediom. Były szef MFW oraz towarzysząca mu w podróży żona, Anne Sinclair, szybko opuścili terminal i odjechali czarnym peugeotem.

14 maja br. Strauss-Kahn został zatrzymany na nowojorskim lotnisku im. Johna F. Kennedy'ego i następnie aresztowany w związku z zarzutem napaści seksualnej na 33-letnią pokojówkę Nafissatou Diallo. Później trafił do aresztu domowego. 23 sierpnia zgodnie z wolą prokuratorów sąd federalny w Nowym Jorku umorzył sprawę, zgadzając się na wycofanie zarzutów usiłowania gwałtu. Prokuratorzy nabrali wątpliwości, czy oskarżająca go imigrantka z Gwinei, jest wiarygodna.

Na skutek skandalu Strauss-Kahn zrezygnował z pełnienia obowiązków dyrektora zarządzającego MFW.

Wcześniej uchodził on we Francji za faworyta w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Byłego szefa MFW czeka jeszcze sprawa z pozwu cywilnego skierowanego do sądu przez Diallo. We Francji poza tym o próbę gwałtu oskarża go również francuska pisarka i dziennikarka Tristane Banon.

« 1 »

Zobacz także

  • Krzysiek
    04.09.2011 11:24
    "... imigrantka z Gwinei, jest wiarygodna ..." - następna w kolejce - pisarka czy jest wiarygodna. W stosunku do jasno oświeconego i miłościwie (był) nam panującego szefa czegoś tam - jakie stanowisko ofiary będzie wiarygodne? Oj mający hasła demokrakcji na ustach, bezwzględnyś ty względem swych poddanych.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL