Srebrny medal Włoszczowskiej

Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) zdobyła w słowackiej miejscowości Dohnany srebrny medal mistrzostw Europy w kolarstwie górskim i tym samym powtórzyła swój wynik sprzed roku. Zwyciężyła Norweżka Gunn Rita Dahle, która wyprzedziła Polkę o 33 s.

Dohnany, 07.08.2011. Polka Maja Włoszczowska na trasie mistrzostw Europy w kolarstwie górskim   Dohnany, 07.08.2011. Polka Maja Włoszczowska na trasie mistrzostw Europy w kolarstwie górskim
Grzegorz Momot/PAP

Brązowy medal wywalczyła Słowenka Tanja Zakelj - 58 s straty.

Z pozostałych reprezentantek Polski najlepiej spisała się Anna Szafraniec, która była szesnasta. Na 29. pozycji uplasowała się Magdalena Sadłecka (obie CCC Polkowice), a Katarzyna Solus-Miśkowicz (DEK Meble Cyclo-Korona Kielce) nie ukończyła zawodów.

Niedzielne zmagania były pierwszym startem Włoszczowskiej pod okiem nowego trenera Marka Galińskiego. Kilka tygodni temu srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Pekinie zakończyła współpracę z Andrzejem Piątkiem.