Nowy numer 28/2018 Archiwum

Prezydent: Klich nie wiedział o nieprawidłowościach

Prezydent Bronisław Komorowski wyraził we wtorek przekonanie, że odchodzący minister obrony Bogdan Klich nie wiedział o nieprawidłowościach w specpułku, przewożącym najważniejsze osoby w państwie. "Gdyby było to wiadome, odpowiednia też byłaby reakcja" - podkreślił.

Prezydent zaznaczył podczas uroczystości powołania na nowego ministra obrony Tomasza Siemoniaka i odwołania z tego stanowiska Klicha, że zdaje sobie sprawę, iż niełatwa jest rola cywilnego ministra obrony narodowej stojącego w obliczu "siłą rzeczy zhierarchizowanej, a więc i hermetycznej struktury nie tyle resortu (obrony), co sił zbrojnych".

Komorowski podkreślił, że wie, jak niełatwe są zadania do wykonania w sytuacji, kiedy przychodzi się "z innym bagażem doświadczenia" do resortu mundurowego.

Prezydent powiedział też, że Klich "wspomniał niedawno" o tym, że nie wiedział o niektórych zjawiskach w wojsku. "Jestem co do tego absolutnie przekonany, jestem przekonany, że gdyby było to znane, wiadome, odpowiednia też byłaby reakcja" - oświadczył Komorowski. Szef MON tłumacząc swoją dymisję powiedział w piątek, że mógłby być obciążeniem przy wprowadzaniu rekomendacji po katastrofie smoleńskiej. Klich dodał, że gdyby wiedział o nieprawidłowościach w 36. specpułku, zareagowałby na nie.

Komorowski podkreślił też, że Klich ma "historyczne zasługi w budowaniu nowoczesnych polskich sił zbrojnych na miarę standardów świata zachodniego".

Jak zaznaczył, Klich może "liczyć na zrozumienie i solidarność byłych ministrów obrony narodowej".

« 1 »

Zobacz także

 • TOMEK
  02.08.2011 16:21
  ZALOSAN WYPOWIEDZ,
  NIECH SIE DO DYMISJI PODA TUSK ,
  DYMISJE BEZ POCIAGANOIA DO ODPOWIEDZIALNISCI TO FARSA !!!
  JESZCZE DOSTAJE 45000ZL ODPRAWY, I MIEJSCE NA LISCIE SENATOROW ....PO...
  doceń 2
 • TOMEK
  02.08.2011 16:25
  RAPORT SMOLENSKI JEST JEDNYM OSMIESZENIEM SIE POLSKIEGO RZADU..

  NAWT POLSKICH EKSPERTOW NIEDOPUSZCZANO...
  MATERIAL DOWODOWY SAMOLOT RDZEWIEJE,
  EUROPEJSKA KOMISJA LOTOW CYWILNYCH
  "UZNAŁA IZ NIE BYŁ TO LOT CYWILNY TYLKO WOJSKOWY "
  W RAPORTACH ZA 2010 O KATASTROFACH CYWILNYCH
  TRAGEDIA SMOLENSKA
  NIE FIGURUJE !!!!!!!!!!!!!!!!
  A POLACY WIEDZA LEPIEJ...
  doceń 1
 • anro
  02.08.2011 17:04
  Minister Klich nie wiedział...

  Ale to było jego główne zadanie... - wiedzieć!
  Naprawdę nie ma wytłumaczenia dla takiej postawy ministra odpowiedzialnego za resort bezpieczeństwa.
  Niech znajdzie etat, gdzie będzie musiał wiedzieć mało albo wcale.
  doceń 0
 • Stanisław_Miłosz
  02.08.2011 17:49

  Minister (były) Klich nie wiedział, bo nie po to wyniesiono go na to zaszczytne i odpowiedzialne stanowisko by wiedział. Pytanie tylko, czy wiedział, że miał nie wiedzieć?

   

  Miał w tej mozaice z Tejsy być jednym z kamyków. I znakomicie swą rolę spełnił: Polskiego wojska w Polsce nie ma. Paru innych rzeczy i osób też nie ma. Dziś układacze mozaiki zamienili ten kamyk na nowszy. Mniej porysowany. Dalej podziwiać możemy pancerną brzozę, beczkę na bagnistej ziemii i wspaniałą smoleńską mgłę.

   

  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama