Nowy numer 28/2018 Archiwum

Proszę Pana Boga w to nie mieszać

Lud nie posłuchał mego głosu (...) Pozostawiłem ich przeto twardości ich serca: niech postępują według swych zamysłów! Ps 81,12-13

Wielu ludzi, gdy spotyka ich coś złego, psioczy na Pana Boga – „gdzie On jest, czy On tego nie widzi, dlaczego mi się to przytrafiło”. Często jednak owe skargi wypowiadają ludzie, którzy już dawno podziękowali Panu Bogu za współpracę. Sami wiedzą lepiej. Wiedzą, co jest dobre, a co złe, wiedzą, jak trzeba żyć i w których miejscach „Kościół się myli”.

Kiedy jednak doświadczają na sobie skutków tej swojej „mądrości”, próbują oskarżać o nie Boga. Niestety, moi drodzy – proszę Pana Boga w to nie mieszać. Jeżeli nie przyjmujesz Ewangelii w całości, jeśli jesteś przekonany, że wiesz lepiej niż sobór i papież, co jest dobre, a co złe, to wiedz, że żyjesz na własne ryzyko.

Jeśli spotka cię coś złego – miej pretensje do siebie. I nie pytaj: „gdzie On jest?”, tylko gdzie ty jesteś, bo zbłądziłeś dawno temu... zapomniałeś, co znaczy: „bądź wola Twoja”...

Czytania na dziś:

Lb 11,4b-15; Ps 81; Mt 14,22-36
II tydzień psałterza

« 1 »
oceń artykuł
 • Eterno Vagabundo
  13.10.2011 09:16

  Widać, nie taka jest Wola Boża
  Jaką to sobie tuszą Wielmoża.
  Zatem winieneś wiedzieć Mopanie:
  Pan Bóg nie TAXI na zawołanie.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji