Z Wakacyjnej Akcji Caritasu skorzysta w tym roku 18,5 tys. dzieci

Z Wakacyjnej Akcji Caritasu w tym roku skorzysta 18,5 tys. najmłodszych; na kolonie wyjedzie ok. 8,5 tys. dzieci, w tym 2 tys. przebywających w Polsce dzieci ukraińskich - powiedziała PAP zastępca dyrektora Caritasu Polska Małgorzata Jarosz-Jarszewska.

Wakacyjna Akcja Caritasu organizowana jest przez blisko 40 diecezjalnych oddziałów Caritasu. Dzieci odpoczną w ośrodkach nad polskim morzem, nad jeziorami, w górach i w innych atrakcyjnych turystycznie rejonach kraju.

"Z Wakacyjnej Akcji Caritasu w tym roku skorzysta 18,5 tys. najmłodszych. Na kolonie wyjedzie ok. 8,5 tys. dzieci, w tym ok. 2 tys. dzieci ukraińskich, które przebywają w Polsce. Z innych form aktywności, jak półkolonie i wycieczki, przygotowanych przez diecezjalne Caritasy, skorzysta ok. 10 tys. dzieci" - powiedziała PAP Małgorzata Jarosz-Jarszewska.

Każdego dnia kolonii podczas zajęć pojawi się inny temat dotyczący wartości społecznych, który wychowawcy omawiają z dziećmi. Następnie realizują go w praktyce np. poprzez sport.

W ubiegłym roku z Wakacyjnej Akcji Caritasu skorzystało 16 tys. dzieci, w tym 3 tys. dzieci ukraińskich. Na kolonie pojechało 10,5 tys. dzieci. Pozostałe 5,5 tys. skorzystało z innych form wypoczynku, tj. półkolonii i wycieczek przygotowanych przez oddziały diecezjalne Caritasu. Łącznie przekazano na ten cel 1 mln 743 tys. 160 zł. (PAP)

autor: Magdalena Gronek

mgw/ joz/ amac/

« 1 »