Członkowie Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie będą ewangelizować na różnych kontynentach

Blisko 50 osób należących do Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie po niedawno zakończonym etapie przygotowania już za kilka tygodni rozpocznie swoją posługę ewangelizacyjną poza granicami Polski. Pojadą m.in. na Filipiny, do Kazachstanu i Kenii.

Członkowie Diakonii Misyjnego zakończyli przygotowania do letnich wyjazdów na misje, które odbywały się na przestrzeni ostatnich miesięcy w różnych lokalizacjach w Polsce. Ostatni zjazd, mający miejsce w Białymstoku, zamknął cykl spotkań, które wcześniej miały miejsce m.in. w Milanówku i Chludowie.

Podczas przygotowań uczestnicy mieli okazję zgłębiać tematy związane z rozeznawaniem powołania misyjnego, wyzwań, które mogą napotkać w czasie posługi, a także doskonalić znajomość języka angielskiego, używanego na misjach.

Agata Jankowiak, która wraz z mężem, Krzysztofem, jako odpowiedzialna za Centralną Diakonię Misyjną, podkreślała priorytet misyjnej posługi: „Naszym celem nie jest zwiedzanie, tylko ewangelizacja. Istotne jest, aby misjonarze skoncentrowali się na pracy z ludźmi, do których są wysyłani”.

- Rozmawialiśmy też o tym, co trzeba i warto wziąć, a także o tym, czego brać nie możemy lub nie będzie nam na miejscu szczególnie potrzebne – mówi Nikola Dzikowska, wskazując na znaczenie praktycznego przygotowania.

W ramach spotkań odbyły się również warsztaty z zakresu komunikacji czy rozwiązywania sytuacji kryzysowych prowadzone przez psychologa związanego z Domowym Kościołem. – Te warsztaty miały na celu lepsze poznanie siebie i swoich emocji, co ma przyczynić się do efektywnej pracy w zespołach misyjnych – mówią uczestnicy spotkania.

Każdy zjazd był również okazją do spotkania z misjonarzami, którzy obecnie przebywają w Polsce. – Niezwykle ciekawą sprawą jest możliwość poznawania kultury i próba rozumienia ludzi, którzy wychowali się i żyją w zupełnie innej części świata – podkreślał ks. Adam Wiński, który przez szereg lat posługiwał na Kubie.

Podczas ostatniego zjazdu każdy z uczestników został poproszony o wybranie osobistego patrona dla swojej misji. – Na pewno każdy z Was ma swojego ulubionego świętego. Poproście go o wstawiennictwo podczas posługi – mówiła członkom diakonii Karolina Maleszewska z Białegostoku.

W tym roku członkowie Ruchu udadzą się na misje do różnych zakątków świata:

Kenia: 24 osoby będą prowadzić oazy rekolekcyjne oraz pomagać w sierocińcu Shalom Home w Mitunguu. W planach są dwie oazy I stopnia, oaza II stopnia oraz rekolekcje ewangelizacyjne m.in. w okolicach miasta Meru.

Tanzania: 5 osób będzie zaangażowanych w rekolekcje ewangelizacyjne oraz rekolekcje o Namiocie Spotkania, które odbędą się u stóp Kilimandżaro w seminarium duchownym w Kibosho.

Filipiny: 6 osób uda się do Silay na wyspie Negros, aby prowadzić rekolekcje ewangelizacyjne oraz Oazę Rekolekcyjną Diakonii.
Kazachstan: Na dwumiesięczny wolontariat wyjedzie rodzina z archidiecezji warszawskiej.

Boliwia: W lipcu na roczny wolontariat wyjedzie rodzina z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Dodatkowo, Magda – animatorka Ruchu z diecezji łomżyńskiej, rozpocznie stałą misję w tym kraju.

Ekwador: Ekipa reprezentująca Diakonię Misyjną archidiecezji białostockiej wesprze misjonarza pochodzącego z tej diecezji.

Diakonia Misyjna Ruchu Światło-Życie swoimi początkami sięga 2009 r. Obecnie prowadzi całoroczne przygotowania do posługi misyjnej, w których każdorazowo bierze udział około 40 osób.

 

« 1 »
TAGI: