Serca dwa

Dzisiaj będzie delikatnie, wręcz subtelnie, bo za dużo amunicji lata nam ostatnio nad głowami. Tej rzeczywistej, militarnej, i tej symbolicznej, wzajemnych pretensji i hejtu.

Wszyscy są tym już tak bardzo zmęczeni, że – jak wykazały ostatnie badania – odbiorcy treści internetowych coraz większą niechęć odczuwają do newsów (spadły na trzecie miejsce w rankingach), szukają więc czegoś lżejszego, najczęściej tematów z angielskiego zwanych „lifestylowymi”; zazwyczaj są to „pieski”, „kotki” i – ewentualnie – ploteczki. Zmęczenie? Ucieczka? Zapewne. Ale czy nie wyparcie przy tym, udawanie, że nic złego się nie dzieje, że wszystko jest OK i tak pozostanie? Nie wiem. Powoli jednak kończy się rok szkolny i katechetyczny, najważniejsze egzaminy już za uczniami i nauczycielami, w kościelnym zaś – liturgicznym – wymiarze zielony kolor zwyczajności rozgościł się na dobre. Boże Ciało też za nami, słowem: idą wakacje.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

 • Nieograniczony dostęp do:
  • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
  • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
  • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
  • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
 • brak reklam na stronach;
 • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Adam Pawlaszczyk ks. Adam Pawlaszczyk Redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, wicedyrektor Instytutu Gość Media. Święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. W latach 1998-2005 pracował w duszpasterstwie parafialnym, po czym podjął posługę w Sądzie Metropolitalnym w Katowicach. W latach 2012-2014 był kanclerzem Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Od 1.02.2014 r. pełnił funkcję oficjała Sądu Metropolitalnego. W 2010 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie i uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego.