„Jedno życie" – niezwykła rola Anthonego Hopkinsa w niesamowitej historii z czasów II wojny światowej

Dwukrotny zdobywca Oscara Anthony Hopkins jako sir Nicholas Winton, który tuż przed wojną ocalił ponad 600 dzieci z rąk hitlerowców. To opowieść, która ujrzała światło dzienne po 40 latach od wojny.

Jest rok 1938, gdy młody Brytyjczyk Nicholas Winton podczas wizyty w Pradze odkrywa, że tysiące rodzin zbiegłych przed hitlerowcami z Niemiec i Austrii, żyją tu w dramatycznych warunkach, często bez dachu nad głową i żywności. Niemiecka inwazja na Czechosłowację jest kwestią najbliższych tygodni, a wtedy los uchodźców będzie już przesądzony. Nicholas postanawia zrobić wszystko, co w jego mocy by ocalić jak najwięcej potrzebujących. Wraz z grupą współpracowników organizuje transporty dzieci, które podążają z Pragi do Anglii w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Jak wiele istnień uda się ocalić zanim granice zostaną zamknięte? Po 50 latach Nicholas wciąż wraca wspomnieniami do tamtych dni, zadając sobie pytania o los ocalonych i obwiniając się za to, że nie udało mu się ocalić wszystkich. Tymczasem niespodziewanie los dopisze poruszający epilog do tej historii.

Film "Jedno życie" to nie tylko gwiazdorska obsada, ale przede wszystkim niesamowita i poruszająca historia, która inspiruje i udowadnia, że można zachować człowieczeństwo w świecie, w którym królują nieludzkie reguły gry.

JEDNO ŻYCIE I polski zwiastun ONE LIFE I Wkrótce w kinach
Monolith Films

Reżyseria: James Hawes („Czarne lustro” - serial, „Kulawe konie” - serial)

  • Obsada: Anthony Hopkins („Ojciec” - OSCAR, „Milczenie owiec” - OSCAR, „Okruchy dnia”, „Nixon”, „Thor: Ragnarok”, „Hitchcock”, „Joe Black”, „Picasso – twórca i niszczyciel”)
  • Helena Bonham Carter („Jak zostać królem”, „Podziemny krąg”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Harry Potter i Insygnia Śmierci”, „The Crown” - serial)
  • Jonathan Pryce („Dwóch papieży”, „Carrington”, „The Crown” - serial”, „Ronin”, „Kulawe konie” – serial, „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka”)
  • Johnny Flynn („Wykopaliska”, „Emma”, „Nędznicy”, „Geniusz”)
  • Lena Olin („Czekolada”, „Nieznośna lekkość bytu”, „Lektor”, „Dziewiąte wrota”)
« 1 »

materiały dystrybutora