Nowy numer 21/2023 Archiwum

Nie bójcie się Ducha Świętego!

„Jedynie Duch Święty może objawić Chrystusa żyjącego i obecnego! Nie bójcie się Ducha Świętego!” - to zaproszenie skierowane przez ojca Raniero Cantalamessę w filmie, w którym opowiada o swoim osobistym doświadczeniu chrztu w Duchu Świętym i ingerencji Ducha Świętego w jego życiu.

UWAGA: Jeśli zamiast filmu widzisz czarny prostokąt, to jest to problem gdzieś na styku przeglądarki internetowej i programu do czytania flashów. Użyj innej przeglądarki.

O. Cantalamessa jest kapucynem, teologiem i historykiem, od wielu już lat głoszącym w świecie nową Pięćdziesiątnicę, ze szczególnym naciskiem na jej aspekt charyzmatyczny i ekumeniczny. Od 1980 jest także kaznodzieją Domu Papieskiego.

Przekonany, że wydarzenie Pięćdziesiątnicy sprzed 2 tysięcy lat przeżywane jest również w dzisiejszym świecie, o. Cantalamessa zaprasza w tym filmie do rozpoznania życiodajnego tchnienia Ducha Świętego i życia tym tchnieniem. Objawiło się ono szczególnie się w ruchu odnowy - tym przebudzeniu duchowym Kościołów i Wspólnot chrześcijańskich, trwąjacym od początków XX wieku.

Film "Nie bójcie się Ducha Świętego" powstał w ramach projektu Net For God, prowadzonego od 2000 r. przez katolicką Wspólnotę o powołaniu ekumenicznym, Chemin Neuf. Film został przetłumaczony na  21 języków, i był prezentowany  w ramach spotkań Net For God, w 68 krajach.

* * *
Więcej filmów i informacji n/t Net For God na www.ekumenizm.wiara.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast