Nowy numer 20/2019 Archiwum

Prawo antydyskryminacyjne - nie dla chrześcijan?

Czy przypadkiem prawo antydyskryminacyjne nie naruszają praw chrześcijan? Takie pytanie do brytyjskiego rządu skierował Europejski Trybunał Praw Człowieka

Czworo Brytyjczyków złożyło skargę do Strasburga, po tym jak (paradoksalnie) padli ofiarą przepisów antydyskryminacyjnych, a ich odwołania w brytyjskich sądach nie przyniosły skutków.

Wśród skarżących są: Nadia Eweida, pracownica British Airways, której zabroniono nosić  w pracy krzyży. Lilian Ladelle zwolniono dyscyplinarnie, po tym, jak odmówiła prowadzenia ceremonii ślubnych partnerów tej samej płci. Gary McFarlane, seksuolog - odmówił prowadzenia terapii par homoseksualnych, Shirley Chaplain, pielęgniarka, którą również zwolniono za noszenie krzyżyka w pracy.

Trybunał w Strasburgu uznał, że w wymienionych przypadkach mogło dojść do naruszenia praw brytyjskich obywateli. Zajmie się ich skargą.

Andrea Minichiello Williams, prezes Chrześcijańskiego Centrum Prawnego (CLC), które pomaga chrześcijanom popadającym w konflikt z prawem antydyskryminacyjnym, podkreśla, że to prawo powoduje wzrost niechęci w stosunku do chrześcijan, a sądy w tym kraju są wobec nich niesprawiedliwe. Williams wierzy, że jeśli powiedzie się im w Strasburgu, otworzy się droga do naprawy niesprawiedliwego prawa w taki sposób, by chrześcijanie mogli w pracy postępować w zgodzie z sumieniem, nie będąc narażonym na szykany z powodu wyznawanej wiary i poglądów.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL