Czy na terytorium Polski powinna znaleźć się broń atomowa?

Czy Polska powinna dołączyć do programu Nuclear Sharing? Co ze strategią ochrony polskiego nieba? W kolejnym odcinku „Bliżej świata” gościem Jaśminy Nowak jest generał Roman Polko, były dowódca GROM.

– Polska nie jest już dziś drugorzędna w NATO. Jest takim krajem, jaką była Republika Federalna Niemiec w epoce zimnej wojny. Z tego powodu zachód powinien inwestować w Polskę, ponieważ buduje w ten sposób swoje bezpieczeństwo – mówi gość „Bliżej świata”. Jak dodaje, na północno-wschodniej flance NATO Polska odgrywa kluczową rolę. – Rosja karmi się strachem, a Putin staje się bardziej agresywny, kiedy dostrzeże ustępstwa – przypomina gen. Polko.

Generał Roman Polko odpowiada również na pytanie dotyczące strategii ochrony polskiego nieba. – Naszą siłą jest fakt, że jesteśmy w NATO i mamy kolektywną obronę oraz potrafimy wspólnie realizować projekty, a nie tylko polegać na Stanach Zjednoczonych, które chcielibyśmy uczynić odpowiedzialnymi za nasze bezpieczeństwo – stwierdza generał Polko. – Nie powinniśmy szukać wrogów wokół nas, lecz jednoczyć się. Jeśli kogoś powinniśmy izolować, to jest to Viktor Orban, który jest Koniem Trojańskim Putina, sabotującym wszelkie wspólne inicjatywy i niszczącym europejską solidarność – dodaje. Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy:

Czy na terytorium Polski powinna znaleźć się broń atomowa?
Gość Niedzielny
« 1 »

Red.