Zagrają na „Bądź jak Jezus”. Wiemy, kto został odkryciem roku współczesnej muzyki chrześcijan

Jako chrześcijanie nie możemy zamykać się w rezerwacie – mówił w Mysłowicach do finalistów Adam Guzdek, organizator konkursu Non Stop CCM.

Już po raz dziesiąty zespoły i soliści grający muzykę z chrześcijańskim przesłaniem stanęli do konkursu, by rywalizować o tytuł odkrycia roku współczesnej muzyki chrześcijan. W przesłuchaniu finalistów konkursu Non Stop CCM, które odbyło się 30 kwietnia w Mysłowickim Ośrodku Kultury, wzięli udział: Grzegorz Andrzej Kłeczek, Sylwia Piotrowska, iGramy z Pokusą, Maciej Maciejewski, Stejm oraz San Giuseppe Gangsta. Wykonawcy zaprezentowali duży rozrzut stylistyczny: od subtelnych pieśni wielbienia po „katolpunk”, jak określił swoją twórczość ostatni z wymienionych zespołów. – Ważna jest nie tylko muzyka, ale też wasza narracja, to, co macie do przekazania. Mamy dziś takie czasy, że wasze świadectwo jest szczególnie potrzebne. Jako chrześcijanie nie możemy zamykać się w rezerwacie. Powinniśmy wychodzić do świata z Dobrą Nowiną – mówił do uczestników Adam Guzdek, organizator konkursu.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

 • Nieograniczony dostęp do:
  • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
  • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
  • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
  • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
 • brak reklam na stronach;
 • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Szymon Babuchowski Szymon Babuchowski Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. W „Gościu” jest kierownikiem działu Kultura. Poeta, autor siedmiu tomów wierszy. Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Marcin Styczeń, Natalia Niemen, Stanisław Soyka i wykonawcy projektu Betlejem w Polsce.