Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pakistan: Zamordowano dziennikarza, katolicy na ulicy

W Pakistanie wyszli dziś na ulicę dziennikarze i działacze praw człowieka, aby zaprotestować przeciwko zabójstwu reportera dziennika Asia Times

Syed Saleem Shazad ujawnił ostatnio powiązania wojska i służb wywiadowczych z islamskimi integrystami, między innymi z Al-Kaidą. Dwa dni temu został porwany, a wczoraj go zamordowano. Wśród protestujących dziś pracowników mediów byli też dziennikarze katolickiego Radia Veritas. Jego praca była wysoko ceniona, był to człowiek czysty i uczciwy – zaznaczył ks. John Shakir Nadeem, dyrektor redakcji radia przygotowującej programy w języku urdu. Jego śmierć jest jasnym ostrzeżeniem dla wszystkich dziennikarzy. Najgorsza jest jednak całkowita bezkarność sprawców. Podobnie jak w przypadku morderców chrześcijańskiego ministra Shahbaza Bhattiego. Sprawców nie wykryto, do jego sprawy nikt już nie powraca i nigdy nie powróci – zaznaczył ks. Nadeem.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama