Nowy numer 24/2018 Archiwum

Kadafi gotów do zawieszenia broni?

We wtorek, nazajutrz po wizycie w Libii prezydenta RPA, Jacoba Zumy, rzecznik libijskiego rządu poinformował, że przywódca tamtejszego reżimu Muammar Kadafi nie omawiał ze swym gościem "strategii odejścia".

Rzecznik rządu podkreślił podczas konferencji prasowej, że Kadafi w ogóle nie omawiał z prezydentem RPA kwestii swego odejścia, "jak to opisano w mediach".

Zuma przybył do Trypolisu w poniedziałek i oświadczył po spotkaniu z Kadafim, że libijski dyktator jest gotów do zawieszenia broni i zaakceptowania planu pokojowego Unii Afrykańskiej.

W kwietniu Zuma stał na czele delegacji Unii Afrykańskiej, która przybyła do Trypolisu, aby przedstawić Kadafiemu propozycję zawieszenia broni.

Kadafi obiecał wówczas, że ją zaakceptuje, jednak wkrótce wznowił ataki na libijskich powstańców. Oni zaś od razu odrzucili propozycję Unii, ponieważ scenariusz ten nie przewidywał ustąpienia Kadafiego.

 

 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama