Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nie jest łatwo uwierzyć w radość

Smutek wasz zamieni się w radość J 16,20

Nie jest łatwo uwierzyć w radość nieskończoną, gdy człowieka przytłacza smutek. Jezus rzuca światło na ten jakże częsty w życiu człowieka i nieraz bardzo bolesny problem. Apostołowie oraz ich uczniowie aż po dzień dzisiejszy uczą, co robić, by nasze istnienie bez końca było szczęśliwe.

Paweł idzie nawet do stolicy zepsucia, do Koryntu, gdzie i pracuje zarobkowo, i naucza, choć to nauczanie nie zawsze spotyka się z życzliwym przyjęciem.

I dzisiaj tyle jest w świecie hałaśliwej wesołości, połączonej z naśmiewaniem się z tego, co dla nas drogie i wartościowe. Czy więc naprawdę wierzę w to, że mogę być wiecznie szczęśliwym z Jezusem? Warto o tym pamiętać, zwłaszcza wtedy, gdy przytłaczają nas smutki bez liczby.

Czytania na dziś:
Dz 18,1-8; Ps 98; J 16,16-20

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama