Nowy Numer 16/2024 Archiwum

O. Mariusz Wójtowicz: Modlitwa wewnętrzna jest jak lustro

O Bogu, któremu można powiedzieć absolutnie wszystko, mówi karmelita bosy o. Mariusz Wójtowicz.

Marcin Jakimowicz: „Dlaczego dajesz mi tak cierpieć, skoro mnie kochasz?” „Zawsze tak postępuję z przyjaciółmi” – wyjaśniał Jezus Teresie. „I dlatego masz ich tak niewielu!”. Trzeba mieć niezły tupet, by tak wypalić do Syna Bożego…

O. Mariusz Wójtowicz OCD:
…i być z Nim w niezwykle bliskiej zażyłości. Tak rozmawiają przyjaciele...

Katolik nad Wisłą raczej nie ma odwagi, by zwrócić się tak do Mesjasza.

Jeśli pozna prawdę i o sobie, i o swoim Bogu, to myślę, że kiedyś się odważy. Można się uczyć od Teresy Wielkiej takiej codziennej bliskiej zażyłości z Panem Bogiem. Zawsze mówiła prosto z mostu, szczerze. Miała szorstki język. Pisząc do króla Filipa II, wyjaśniała: „Za tępą się nie uważam, piękno dla oka już jest, a świętą chciałabym być”.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza