Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Watykan: ogłoszono temat 110. Światowego Dnia Migrantów i Uchodźców

„Bóg idzie ze swoim ludem” – to temat 110. Światowego Dnia Migrantów i Uchodźców – podała Dykasteria do spraw Służby Integralnemu Rozwojowi Człowieka. Dzień ten będzie obchodzony w niedzielę 29 września 2024 r.

Jak informuje watykański komunikat orędzie, które zostanie przygotowane na tę okazję będzie dotyczyło pielgrzymującego wymiaru Kościoła, ze szczególnym uwzględnieniem naszych braci i sióstr migrantów, współczesnego obrazu Kościoła pielgrzymującego.

"Jest to droga, którą należy podjąć w sposób synodalny, pokonując wszelkie zagrożenia i przeszkody, aby wspólnie dotrzeć do naszej prawdziwej ojczyzny. Podczas tej drogi, gdziekolwiek ludzie się znajdują, konieczne jest uznanie obecności Boga, który idzie ze swoim ludem, zapewniając mu na każdym kroku swoje prowadzenie i ochronę. Jednak równie ważne jest uznanie obecności Pana, Emmanuela, Boga z nami, w każdym migrancie, który puka do drzwi naszych serc i oferuje możliwość spotkania" – stwierdza komunikat Dykasterii do spraw Służby Integralnemu Rozwojowi Człowieka.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama