Nowy numer 17/2024 Archiwum

Przypomniani, opisani na nowo

Kolejny tom „Słownika biograficznego polskiego katolicyzmu społecznego” zapełnia lukę, jaką jest brak należytego opisania dziejów katolicyzmu społecznego.

Sylwetki 64 osób ważnych dla katolicyzmu społecznego przynosi VI tom „Słownika biograficznego polskiego katolicyzmu społecznego”. Każde hasło opatrzone jest bibliografią obejmującą zarówno archiwalia, źródła drukowane, jak i opracowania, co pozwala na dalsze samodzielne studia nad każdą postacią. Słownik to dzieło badaczy skupionych wokół Instytuty Dziedzictwa Myśli Narodowej. Podobnie jak poprzednie wydawnictwa z tej serii, zapoczątkowanej w 2020 r., publikacja zapełnia lukę, jaką jest brak należytego opisania dziejów katolicyzmu społecznego.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Andrzej Grajewski

Dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Świat”

Doktor nauk politycznych, historyk. W redakcji „Gościa” pracuje od czerwca 1981. W latach 80. był działaczem podziemnych struktur „Solidarności” na Podbeskidziu. Jest autorem wielu publikacji książkowych, w tym: „Agca nie był sam”, „Trudne pojednanie. Stosunki czesko-niemieckie 1989–1999”, „Kompleks Judasza. Kościół zraniony. Chrześcijanie w Europie Środkowo-Wschodniej między oporem a kolaboracją”, „Wygnanie”. Odznaczony Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice, Krzyżem Wolności i Solidarności, Odznaką Honorową Bene Merito. Jego obszar specjalizacji to najnowsza historia Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, historia Kościoła, Stolica Apostolska i jej aktywność w świecie współczesnym.

Kontakt:
andrzej.grajewski@gosc.pl
Więcej artykułów Andrzeja Grajewskiego