Nowy numer 09/2024 Archiwum

Magdalena Biejat kandydatką Lewicy w wyborach na prezydenta Warszawy

Kandydatką Lewicy w wyborach na prezydenta Warszawy będzie Magdalena Biejat, która otrzyma też wsparcie stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i innych ruchów miejskich. W środę odbędzie się konferencja z prezentacją kandydatki i otwarcie kampanii - mówiła we wtorek w Studiu PAP przewodnicząca klubu Lewicy Anna Maria Żukowska.

Żukowska we wtorek w Studiu PAP pytana o to, dlaczego pomimo wstępnych zapowiedzi w zeszłym tygodniu Lewica nie przedstawiła swojego kandydata na prezydenta Warszawy odpowiedziała, że plany zepsuła pogoda i zapewniła, że konferencja odbędzie się w środę.

"KKW Lewica wystawia kandydatkę na prezydenta (Warszawy) Magdalenę Biejat. Oczywiście ze wsparciem także (stowarzyszenie) Miasto Jest Nasze i innych ruchów miejskich i stowarzyszeń" - ujawniła.

Pytana o to, czy będzie to oficjalne otwarcie kampanii ogólnokrajowej powiedziała, że to element stricte kampanii warszawskiej i jej otwarcie. Jak dodała, natomiast "w najbliższych dniach będziemy prezentować, być może w weekend, kolejne wydarzenia".

Żukowska dopytywana o rozpoczęcie ogólnopolskiej kampanii powiedziała, że złożą się na nią "dwie duże konwencje i prezentacje programu". Konkretne daty tych wydarzeń są właśnie ustalane.

W poprzedni poniedziałek współprzewodnicząca partii Razem wicemarszałek Senatu Magdalena Biejat w rozmowie z PAP przyznała, że jest zainteresowana kandydowaniem na prezydenta Warszawy. Pytana o to, kiedy poznamy kandydata lub kandydatkę Lewicy i kto nim będzie odpowiedziała: "jestem przekonana, że będzie to kobieta i że ta informacja zostanie przedstawiona opinii publicznej bardzo szybko, jeszcze w tym tygodniu".

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 21 kwietnia.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama