Nowy numer 09/2024 Archiwum

#dOCEŃto - petycja ws. wliczania oceny z religii/etyki do średniej oraz utrzymania dotychczasowego wymiaru godzin z tych przedmiotów

Zapraszamy wszystkich, szczególnie uczniów, ich rodziców i nauczycieli, do włączenia się w akcję #dOCEŃto. Pragniemy w niej ukazać wartość szkolnych lekcji religii i opowiedzieć się za dalszym wliczaniem oceny z religii i etyki do średniej - informują autorzy petycji wspieranej przez Stowarzyszenie Katechetów Świeckich.

- Na lekcjach religii uczniowie dowiadują się, że wiara i nauka wzajemnie się uzupełniają. Poznają wiarę, która jest racjonalna i opiera się na logice. Szkolna lekcja religii stawia na rozwój intelektualny ucznia. W toku nauczania uczestnicy poznają sylwetki wybitnych naukowców, którzy byli jednocześnie ludźmi głębokiej wiary - piszą organizatorzy akcji.

Zachęcają do podpisywania petycji do ministra edukacji narodowej Barbary Nowackiej w sprawie wliczania oceny z religii/etyki do średniej oraz utrzymania dotychczasowego wymiaru godzin z tych przedmiotów.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze