Nowy numer 08/2024 Archiwum

Papież do księży z Polski: Pracujcie mocno, nie zaniedbujcie modlitwy. Nie rezygnujcie z pobożności maryjnej

„Pracujcie, pracujcie mocno, ale nie zaniedbujcie modlitwy. Proszę was o to. Nie rezygnujcie z pobożności maryjnej. Bo jeśli ty zaniedbasz modlitwę, to po jakimś czasie będziesz pusty wewnętrznie. I nie wyzbywajcie się radości” – powiedział dziś Franciszek do księży przebywających w Rzymie na Rekolekcjach Asystentów KSM.

„Słowa Papieża są do wszystkich duszpasterzy młodzieży” – powiedział obecny w Rzymie bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

„Jesteśmy wdzięczni Ojcu Świętemu za to, że skierował do nas swe przesłanie. To jest dla kapłanów umocnienie w na drodze rozwoju wiary i służby młodym, także tym, którzy poszukują Boga. Wyjeżdżamy umocnieni ze spotkanie z Piotrem naszych czasów” – powiedział bp Suchodolski, który towarzyszy księżom wraz z bp. Adamem Babem, delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Uczestnicy Rekolekcji modlą się w rzymskich bazylikach i kościołach, a także nawiedzają Dykasterie Kurii Rzymskiej, zaś w czwartek będą na Mszy świętej przy grobie św. Jana Pawła II. W trakcie rekolekcji były także konferencje m.in. na temat mediów w duszpasterstwie oraz Synodu.

Prawie tygodniowe rekolekcje w Rzymie rozpoczęły się w poniedziałek 27-go listopada. Przeżywane są one pod hasłem „semper parati – zawsze gotowi”, które nawiązuje do hasła Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Służyć Bogu i Ojczyźnie – Gotów!”

Franciszek: Ewangelię trzeba głosić tu i teraz

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama