Nie za wcześnie. Wczesna Komunia to nie nowinka duszpasterska

Po wydaniu dekretu dopuszczającego Wczesną Komunię do Piusa X napisała włoska dziewczynka: „Po Komunii Świętej czuję, jak gdyby tatuś mój tulił mnie w ramionach. Jestem tak szczęśliwa, że nie mogę wypowiedzieć ani słowa!”. Papież zagadnął stojącego obok prałata: „Który biskup mógłby powiedzieć coś piękniejszego po spotkaniu się z Panem w Eucharystii?”.

Moje dzieci są wcześniakami. Nie, nie chodzi o to, że urodziły się w ósmym miesiącu ciąży, ale o to, że przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej jako przedszkolaki. Już widzę popłoch, jaki te słowa wzbudzają w wielu regionach Polski. Dlatego piszę ten tekst. Panie, Panowie, oto kilka argumentów za tym, że dzieci przed siódmym rokiem życia mogą przyjmować Komunię Świętą.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

 • Nieograniczony dostęp do:
  • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
  • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
  • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
  • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
 • brak reklam na stronach;
 • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz Marcin Jakimowicz Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Od 2004 roku jest dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem. Od tamtej pory wydał jeszcze kilkanaście innych książek o tematyce religijnej, m.in. zbiory wywiadów „Wyjście awaryjne” i „Ciemno, czyi jasno”.