Nowy numer 48/2023 Archiwum

Obrazki komunijne, jako jedyne pamiątki z Komunii Świętej idące z człowiekiem przez całe życie

Komunia Święta to jeden z najważniejszych sakramentów świętych w życiu każdego chrześcijanina. Ważne, by obchodzoną uroczystość zapamiętać na całe życie, jak również, by otrzymać upominki, które będą się z nią kojarzyć. Święty obraz będący symbolem przyjęcia konkretnego sakramentu, jak również będący wspaniałą pamiątką na całe życie, powinien być świadectwem wiary i bliskiej relacji z kościołem. Jakie obrazki komunijne zyskują na popularności?

Pamiątka komunijna, jako istotny aspekt uroczystości Pierwszej Komunii Świętej

Każdy, kto ma za sobą sakrament Komunii Świętej wie, jak ważne i cenne jest to wydarzenie w życiu każdego człowieka. Niejednokrotnie to właśnie komunię wspominamy najczęściej, a jedyną pamiątką, która z nami pozostaje jest obraz święty wręczany w kościele. Dawniej obrazki komunijne nie były wykonane z myślą o wieloletniej wytrzymałości. Drukowane na zwykłym papierze i mocowane na tekturze już po kilku latach prezentowały się nie tak dobrze, jak w dniu ich wręczenia. Dzisiejsze metody druku umożliwiają wręczanie obrazków komunijnych trwałych i estetycznych, które z określoną osobą pozostają na całe chrześcijańskie życie. 

Obrazki komunijne drukowane na drewnie - wytrzymałe i ponadczasowe

Dużą popularność zyskują wydruki zdjęć na powierzchniach drewnianych. Metoda takiego druku polega na termicznym utrwaleniu farby na powłokach polimerowych. Taki estetycznie prezentujący się wydruk jest zabezpieczony przed promieniami UV, jak również działaniem wilgoci i zarysowaniami. Subliikony prezentują się nadzwyczaj estetycznie, te pamiątki okolicznościowe wykonane metodą termiczną bezpośrednio na drewnie - sklejce, pozostają niezmiennie żywym w treści znakiem uroczystości.

Każdy może otrzymać taką subliikonę z okazji Komunii Świętej ponieważ oferta różnorodnych modeli powiększa się. Ciekawe subliikony z możliwością indywidualnego wykonania znajdziesz tutaj: https://makatawi.pl/oferta-4/subliikony-obrazki-komunijne/subliikony-galeria/

Pamiętajmy, że sakrament Komunii Świętej jest dla dziecka wyjątkowym świętem!

Artykuł sponsorowany (whp)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy