Nowy numer 09/2024 Archiwum

Lublin: dialog katolicko-prawosławny nie został zerwany

Decyzja o zawieszeniu udziału strony prawosławnej w pracach Bilateralnego Zespołu Katolicko-Prawosławnego ma charakter czasowy i nie oznacza ona zerwania przez Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny ekumenicznego dialogu z Kościołem Rzymskokatolickim – czytamy w Komunikacie Współprzewodniczących Zespołu Bilateralnego Katolicko-Prawosławnego, podpisanym przez bp. Adama Baba, biskupa pomocniczego Archidiecezji Lubelskiej oraz Najprzewielebniejszego Abla, Prawosławnego Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego.

Spotkanie współprzewodniczących odbyło się 3 listopada br. w siedzibie Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Lubelskiej.

Komunikat jest odpowiedzią na „funkcjonującą w przestrzeni medialnej błędną i zbyt daleko idącą recepcję i interpretację komunikatu św. Soboru Biskupów PAKP z dnia 24 października br.”.

Podczas spotkania Współprzewodniczących Zespołu Bilateralnego Katolicko-Prawosławnego zostały omówione kwestie wewnątrzkościelne obu Kościołów, związane z ich eklezjologią i działalnością duszpasterską. Bp Adam Bab wraz z abp. Ablem (Popławskim) podkreślają w komunikacie konieczność wspólnej działalności charytatywnej i modlitewnej na rzecz pokoju w Ukrainie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama