„Sobotnie wykłady Maryjne” na Jasnej Górze

W sobotę po wakacyjnej przerwie wracają na Jasną Górę wykłady maryjne. Pierwszy z tego cyklu już w sobotę - poinformowało Biuro Prasowe sanktuarium.

"Maryja w Kościele. Kościół w Maryi" - to tytuł pierwszego po wakacyjnej przerwie wykładu z cyklu „Sobotnich wykładów Maryjnych” na Jasnej Górze. W sobotę o godz. 19 w Kaplicy Różańcowej wygłosi go o. prof. dr hab. Andrzej Napiórkowski, OSPPE z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie - poinformowało Biuro Prasowe sanktuarium.

"Nie chodzi tylko o to, żebyśmy wspominali Matkę Bożą, ale żebyśmy Ją traktowali jako inspirację. Ona ma dla nas przesłanie, które znajdujemy w Piśmie Świętym, objawieniach maryjnych, ale „Maryja jest też figurą Kościoła” i to jest ważny przekaz. Patrzymy na Nią i dzięki Niej widzimy jak pięknie żyć i jak iść za Jezusem" - powiedział o. Grzegorz Prus, dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego, organizator cyklu spotkań przy współpracy z Instytutem Wyższych Studiów Teologicznych w Częstochowie.

"Wykładowcy będą prowadzili rozważania posługując się też przykładami z codziennego życia, bo nie chodzi tylko o zdobycie wiedzy, ale o to, by jeszcze bardziej pokochać Matkę Bożą i zbudować z Nią więź" - dodał o. Prus.

Następny wykład 25 listopada pt. "Maryja - Stolica Mądrości na nasze czasy" wygłosi ks. prof. dr hab. Janusz Królikowski, reprezentujący Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie. Ostatnim w tym roku prelegentem, który 16 grudnia zaprezentuje temat "Maryjne inspiracje dla odnowy Kościoła", będzie ks. prof. dr hab. Bogdan Ferdek (Papieski Wydział Teologiczny - Wrocław).

Każda prelekcja rozpoczynać się będzie o godz. 19 w Kaplicy Różańcowej, po niej będzie możliwość zadawania pytań i dyskusja. Wykłady będą transmitowane na jasnogórskim kanale w serwisie YouTube oraz w Radiu Jasna Góra.

« 1 »