Nowy numer 48/2023 Archiwum

„Matka uczniów”. Kolejny numer „Gościa Extra” już w sprzedaży

Siódmy numer „Gościa Extra” poświęcony jest objawieniom maryjnym.

Kolejny numer „Gościa Ekstra” oddajemy do rąk Czytelników z pewną dozą nieśmiałości  pisze w edytorialu redaktor naczelny, ks. Adam Pawlaszczyk. Nie dlatego, byśmy w poprzednich numerach pisali o sprawach mniej ważnych albo mniej pięknych. Raczej dlatego, iż pobożność maryjna jest w polskim Kościele zakorzeniona tak mocno, że nie wydaje się możliwe, by wyczerpać wszystkie jej aspekty. Piszemy o dogmatach maryjnych, o objawieniach Matki Bożej w różnych zakątkach świata, o miejscach naznaczonych Jej obecnością – to z pewnością tematy poruszane nieskończoną ilość razy. A jednak w czasach, w których żyjemy i znosić musimy coraz więcej bodźców, informacji, dezinformacji, decybeli i krzyków, jest coś wyjątkowego, co w stronę Maryi powinno kierować naszą uwagę. Nie mam na myśli tych najprostszych odniesień: do Jej pokory, cierpliwości, cichości, choć te zdają się oczywiste. Raczej odnoszę się do tego momentu, w którym stojąc pod krzyżem, została Matką uczniów Jezusa. Wszystkich! Czy była wówczas samotna i dlatego Jezus postanowił przed śmiercią oddać Ją Janowi pod opiekę? Nie sądzę. Chodziło raczej o Jej opiekę nad wszystkimi Janowymi braćmi, czyli nad całym Kościołem.

W numerze znajdziecie między innymi:

  • "Ramy maryjnego obrazu" - ks. Tomasz JAKLEWICZ tłumaczy, na czym opiera się i jak wygląda zdrowa pobożność maryjna.
  • "Obrazy Pięknej Pani" - Szymon BABUCHOWSKI liczy, ile razy w historii Kościoła objawiła się Maryja i sprawdza, gdzie i komu objawiła się po raz pierwszy.
  • "Tu widziano Maryję" - Franciszek KUCHARCZAK zaprasza na wędrówkę szlakiem sanktuariów, których początkiem były zjawiska o znamionach nadprzyrodzonych objawień.
  • "Pokój, pokój, pokój" - Marcin JAKIMOWICZ tłumaczy na czym polega fenomen Medjugoria i jaki jest status tego miejsca.
  • "Bukiecik dla Maryi" - Beata ZAJĄCZKOWSKA przygląda się Salus Populi Romani - ulubionemu wizerunkowi maryjnemu Franciszka.
  • "Odnaleziony dom" - Jakub JAŁOWICZOR sprawdza, jak wygląda miejsce, w którym Maryja spędziła ostatnie miesiące swojego ziemskiego życia.
  • "Okno" - Barbara GRUSZKA-ZYCH sprawdza, czego szukamy, a co znajdujemy pielgrzymując na Jasną Górę.

"Gościa Extra" dostępny jest w naszym sklepie: w wersji papierowej albo wersji PDF.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy