Nowy numer 48/2023 Archiwum

Tematy ŚDM w latach 2023 i 2024

Ojciec Święty ustalił tematy dwóch kolejnych Światowych Dni Młodzieży, które będą obchodzone w Kościołach lokalnych, w tym i w przyszłym roku, w uroczystość Chrystusa Króla. Mają one wytyczyć drogę przygotowań do Jubileuszu Młodzieży, w ramach Roku Jubileuszowego 2025, który będzie obchodzony pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”.

Temat najbliższego dnia młodzieży został zaczerpnięty z Listu do Rzymian: „Weselcie się nadzieją” (por. Rz 12, 12). Natomiast w przyszłym roku temat brzmi: „Ci, co zaufali Panu, idą bez znużenia” (por. Iz 40, 31). Słowa te pochodzą z Księgi Proroka Izajasza.

Odwołując się soborowej konstytucji Gaudium et spes, watykański komunikat przypomina, że radości i nadzieje, smutki i niepokoje współczesnych ludzi, przede wszystkim ubogich i cierpiących, są także radościami i nadziejami, smutkami i niepokojami uczniów Chrystusa. W dzisiejszych trudnych czasach Kościół, podobnie jak podczas Soboru, pragnie rozpalić nadzieję w świecie i w tym celu polega w szczególności na młodych, protagonistach historii i misjonarzach radości. Ojciec Święty zaprasza młodych ludzi do zgłębienia chrześcijańskiej nadziei i świadczenia z radością, że Chrystus żyje – czytamy w komunikacie Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama